Dzisiaj jest 22 maja 2018, 23:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Auto: Civic EJ2
silnik: D15B7
KM/NM: 107/136.5
Imię: Darek
Hej,
Nie wiem czy w dobrym temacie pisze, no alee..
Noszę się z zamiarem kupna sprężareczki dwutłokowej, po to by z czasem odmalować swoją kupejke.
Z góry mówię, że jednotłokowa odpada..
Na kompresor chce przeznaczyć do 1000 zl, na pewno na 230V i zbiornik raczej 50l..
Kompresora będe chciał użyć do: zrobienia konserwacji, drobnego bądź grubszego malowania (całej kupejki ewentualnie elementu), czasem do klucza pneumatycznego..
Oczywiście nie oczekuję, że robiąc np. konserwacje nie będę musiał zrobić chwilowej przerwy, żeby kompresor nabił powietrza..

Pistolet do malowania już mam.. jakiś z alledrogo za 150 zl LVLP (polecił mi go kolega lakiernik), zapotrzebowanie na powietrze ok. 170 l/min przy ciśnieniu roboczym 1.5-2bar.

Teraz pytanie jaki kompresor kupić, żeby nie padł po krótkim czasie i żeby mniej więcej sie nadawał do moich wytycznych.
Moje propozycje są takie:
http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-sky-50l-v2-tloki-gratis-zestaw-i4913735856.html - rzeczywista jego wydajność jest w okolicach 220-230 l/min - na YT jest test tego kompresora , który mnie bardzo do niego przekonuje.. Jedyna moja obawa jest taka, że prawdopodobnie wał jest podparty na jednym łozysku(napisałem co prawda maila z zapytanie do producenta w tej kwesti). Aha , w tym przypadku wiem, że sama pompa jest produkcji chińskiej...
http://allegro.pl/kompresor-tlokowy-sprezarka-50l-2-cyl-v-hiszpania-i5245728316.html - ten za mną przemawia, bo przynajmniej pisza, że wał jest podparty na dwóch łożyskach..tylko nie bardzo widziałem opinie w necie na temat wydajności oraz żywotności..aczkolwiek widzę, że ta firma JOSVAL oferuje nawet do profesjonalnego uzytku sprężarki..

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Moderator
Awatar użytkownika

Auto: Civic LPG
silnik: D16V1
KM/NM: 110KM/LPG
Imię: Robert
Nie wiem czy warto przepłacać , mój znajomy ma coś takiego -> http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-5 ... 01340.html

i robi dużo , nic się z tym nie dzieje .

prymus2103@spoko.pl

https://www.facebook.com/autoserwisploskie14a

Obrazek

Też się zastanawiam czy 1000 zl to nie za dużo, jak na sprężarke dla amatora.
Długo już ją posiada?

Awatar użytkownika

Auto: DC2/IS200
silnik: B18C6/1GFE
KM/NM: za mało
Ja mam dokładnie takiego Maktek sky 50, jak podałeś wyżej i jestem zadowolony. Działa bezproblemowo już trzy lata, polakierowałem z jego użyciem w sumie kilkanaście elementów, jakieś konserwacje itp. Szybko nabija i dobija ciśnienie.
Przed zakupem też miałem dylemat co wybrać i do zakupu tego kompresora przekonała mnie gwarancja 24m i serwis door-to-door i jak na razie nie żałuję. Do 1000pln to każdy kompresor będzie miał w sobie coś z chińczyka ale to jeszcze nie znaczy że się do niczego nie nadaje, teraz takie czasy że nawet znane firmy w chinach produkują aby obniżyć koszty.

No nic,poki co poczekam na odpowiedz od firmy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]