Dzisiaj jest 22 paź 2018, 19:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Auto: Civic
silnik: D16Z6
KM/NM: 350/500
Cześć. Dla części z was ten temat może wydawać się kontrowersyjny. Nie mam zamiaru nikogo urazić. Mam też nadzieję że nie spotkam się z falą hejtu. Od dłuższego czasu zastanawiam się jaki sens cześć użytkowników Hondy widzi w pałowaniu seryjnego 1.6 lub 1.4 podczas jazdy po mieście. Nie raz spotkałem się z sytuacją gdy na światłach staje Honda obwieszona toną lotek i spoilerów piłując 4 cylinderki do odcięcia. Gdy zapali się zielone start z gazem w podłodze i niespodzianka, bo dostaje baty od Pani w szkodzie w kombi czy jakiejś Insigni. Moje pytanie nie jest skierowane do posiadaczy Type R czy Type S bo na te samochody nawet jak stoją fajnie się patrzy. Czy posiadaczom 1.4 i 1.6 nie szkoda samochodów i wstydu? Powiedzcie mi też dlaczego większość posiadaczy Hondy zaczyna od tuningu wizualnego a następnie myśli o ogarnięciu auta mechanicznie?

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: CH1 TypeR
silnik: H22A7+
KM/NM: 212+/222+
Imię: Kamil
Jak się nie ma, co się lubi, to się upala co się ma. Jednego stać na d14, drugiego na k20*.

*nie licząc sebixów.

Fajne że każdy ma swoją pasję i na świecie istnieją wielbiciele każdej z marek. Zastanawia mnie tylko czy nie szkoda wam tak maltretować tych aut. Sam mam Honde i byłoby mi jej szkoda tak pałować. Poza tym czemu tak wiele osób ładuje pieniądze w różnego rodzaju dokładki, lotki itp a nie zacznie od dopieszczenia samochodu mechanicznie i ewentualnego tuningu mechanicznego. Wydaje mi się, że fajniejszym widokiem jest seryjnie wyglądająca Hanka gniotąca inne samochody spod świateł niż oblepiony plastikiem i zglebiony Civic który wyje jak odkurzacz a zbiera się jak Łada. Nie jestem przeciwnikiem tuningu wizualnego, ale nie rozumiem czemu ten typ tuningu nie idzie w parze z mechanicznym.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: XJ 600N/CBR600 F4i
silnik: w ramie
KM/NM: 61KM/54Nm;109KM/63Nm
Imię: Łukasz
taaaa, odwieczne pytanie i ciekawi rownież mnie. Pietnowani byli uzytkownicy ktorzy robili tak na spotach gdzie po tym ochrona wyrzucała nas z parkingów, takie osoby nie sa tu zbytnio mile widziane bo psują opinie.

To jest kwestia wlasicicela/uzytkownika a nie marki czy modelu, tak jak np nagonka na wypadki bmw, ludzie smieja sie z takich civicow.

Jezeli uogolniasz i utożsamiasz osoby z marką to nie jest cos nie tak z nimi tylko z Toba bo w kazdym stadzie znajdzie sie kilka czarnych owiec...

A dlaczego? bo zrobienie mechaniczne auta na tip top to to czasem kwestia kilku tysi, a wizualnie mozna zrobic kilka rzeczy za 3 stówy i tez jest "rzekomo" fajnie bo gra i buczy, doslownie mowiac.

Właśnie przez takich ludzi o których mówisz pasjonaci marki są uważani za bandę łepków w czapkach z daszkiem mających zawsze litr oliwy na dolewkę w bagażniku. Zastanawia mnie tylko ile razy trzeba najeść się wstydu zbierając baty od Skody czy Hyundaia żeby przestać piłować silnik pod każdymi światłami.

Awatar użytkownika

Auto: EK3
silnik: D15Z3Turbo++
KM/NM: ?
Imię: Hubert
Co do d15 czy tam d16 to troszkę szacunku ;) bo i to potrafi narobić wstydu komuś ...

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Te fabryczne potrafią narobić wstydu :) zwłaszcza właścicielowi. Szacunek należy się właścicielom którzy ogarniają swoje samochody mechanicznie i potrafią wycisnąć z d15 na prawdę dużo. Natomiast dla osobników piłujących pod światłami czy marketem fabryczne samochody oblepione toną dokładek szacunku chyba nie ma nikt. Nawet posiadacze innych hond. Może z wyjątkiem ich wsółbraci w czapkach z daszkiem i kierownicą z gokarta :)

Awatar użytkownika

Auto: EK3
silnik: D15Z3Turbo++
KM/NM: ?
Imię: Hubert
Miałem na myśli podrobioną d serie na jakimś sofcie albo mocnego wolnossaka :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Hondy zrobione mechanicznie albo mocne z fabryki są na prawdę godne pozazdroszczenia. Co go tego nie mam wątpliwości. Szkoda tylko, że wiele Hond z wyglądem bestii to padła pierwszej wody o osiągach samochodów z za wschodniej granicy. Wiele nie znaczy wszystkie. Żeby zaraz nie było zarzutów o generalizowanie :).

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE R6
KM/NM: 155
Po prostu d14 bez pałowania nie jedzie (sam u siebie musiałem wyłączać klimę przy wyprzedzaniu :) ). A to czy ktoś pałuje na światłach czy nie, to jego sprawa, w końcu to jego auto, jego paliwo (i olej). A to czy to honda, czy inna marka to już bez znaczenia. Tak samo można się czepiać beemek, że piłują aby trochę bokiem na piachu polecieć, czy inne auta, bo tu nie auto się liczy tylko kierowca.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]