Dzisiaj jest 18 lis 2018, 17:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość

Auto: Accord
silnik: f20b3
KM/NM: 1500
Znalazłem swój stary tutorial z czasów jeszcze sedana :) Także niech zostanie dla potomnych

A więc postanowiłem rozkmninić sobie lampkę rezerwy w swoim sedanie. Generalnie przydatna rzecz - zwłaszcza że złamaną mam wskazówkę od poziomu paliwa :)

Ale po kolei.

Wydłubujemy zegary z deski rozdzielczej

Następnie rozkręcamy tak aby wyciągnąć tarczę na której jest wskaźnik paliwa i temp płynu,

Odwracany :D odkładamy na stole delikatnie żeby nie połamać wskazówek

Cichutko na paluszkach idziemy do łazienki i z kosmetyczki żony/mamy/siostry bierzemy zmywacz do paznokci i patyczki kosmetyczne. - wracamy do zegarów

z tyłu tarczy myjemy okienko koło checka

Obrazek Obrazek

Na bezbarwnej folii wydrukowałem sobie na laserówce dystrybutor i jest naklejony od wewnątrz blatu wskaźników.

Obrazek

Następnie przykręcamy tarczę i składamy zegary do "kupy" Z tyłu zegarów musimy podłączyć kabelek do kostki w miejsce zaznaczone na foto albo przylutować

Obrazek

Następnie przeciągamy kabel pod siedzenie tylne, Podnosimy kanapę - odkręcamy 3 czy 4 śrubki x i naszym oczom ukazują się dwie kostki, Jedna 3 pinowa i jedna dwu pinowa.
Nas Interesuje 3 pinowa (brązowa) - ale z niej wychodzą tylko 2 kable.

Obrazek

Odrazu można w kostkę ( wtyczkę ) wpiąć kabel z wsuwką w wolne miejsce ( I pin licząc od lewej )

Kolejną rzeczą jest wydłubanie pływaka z baku :) Ja użyłem niehumanitarnego sposobu - młotkiem i śrubokrętem. bo żeby otworzyć bak trzeba przekręcić całe wieko specjalnym kluczem ale młotek i śrubokręt też dają radę :) zobaczycie o co chodzi .

podstawą jest zakup czujnika takiego jak np tu :

http://allegro.pl/item1000715332_czujni ... lanos.html

JA kupiłem od w/w użytkownika.

jak aukcja już będzie nieaktualna po prostu na allegro wpisać czujnik rezerwy i mój termistor jest lanos-nubira-tico - koszt 8 zł

Do roboty potrzeba

Czujnik - termistor - dolutowujemy żółty kabelek
Cyna, kwas lutowniczy, lutownica
drut - najlepiej miedziowany

Obrazek

Także wyciągamy czujnik z baku.

Obrazek

Od spodu mamy wolny pin do którego będziemy lutować kabelek od zakupionego czujnika.

Obrazek

Dla ułatwienia gięcia kątów wydrukowałem sobie foto czujnika z zamontowanym już termistorem ale z wymiarowałem odległości gięcia ( dla potomnych )

Obrazek
I tutaj już mamy powyginany drut - łapę do czujnika rezerwy

Obrazek

Końce łapy - drutu wytrawione w kawasie do lutowania ( ułatwia lutowanie - trzymanie cyny ) oraz ocynowane,

Obrazek

trawimy i cynujemy także miejsce lutu ( tu będzie przylutowana łapa - drutu od termistora ) na obudowie do wskaźnika

Obrazek

Lutujemy drut do obudowy,

Obrazek Obrazek

na drugim końcu - jakieś 2 cm od końca lutujemy termistor ( na wysokości pływaka ma się zaczynać ) i kabelek od niego - szary owijamy wokoło drutu i koniec przylutowujemy do wolnego pinu

Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec czyścimy wszystko ładnie, zamykamy delikatnie czujniki w baku ( delikatnie trzeba wkładać bo ciężko wchodzi na miejsce )

MA DZIAŁAĆ !!

Obrazek

Nie mam pojęcia czy będzie działać w 4g ale jeżeli jest jakieś wolne miejsce na kontrolkę i mamy w Baku 3 piniową kostkę to pewnie da się zrobić.

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]