Dzisiaj jest 14 lis 2018, 22:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: インテグラ
silnik: B18
KM/NM: 75
Imię: Jacek
Obrazek
Witam
Nawiązując do dawnych planów zrobienia jakiejś użytecznej apki klubowej, postanowiłem wrócić w wolnych chwilach do bazgrolenia w javie. Jako, że chciałbym żeby chociaż garstka z was miała ochotę wracać do niej co jakiś czas, mam do poruszenia pewną kwestię.
Powstał zamysł żeby w aplikacji pojawiła się namiastka komunikacji między użytkownikami. Czy w tym celu wolelibyście korzystać z wewnętrznego chatu (Tworzenie tzw. roomów do poruszania różnych zagadnień), czy może lepszym rozwiązaniem byłoby zakładanie drobnych topików (z ficzerami typu wrzucanie zdjęć, emotikon,etc.)?
Zainteresowanych zapraszam również do publikowania zdjęć swoich maszynek. Fajnie byłoby napotkać kilka rodzimych cudów inżynierii wewnątrz menu programu :jupi: . Dodatkowo mile widziane są zdjęcia komór silnika, które byłyby wykorzystane przy realizacji kilku opcji.
Nikogo nie namawiam do zaangażowania. Projekt jest luźną inicjatywą i poniekąd odpowiedzią na moje lenistwo :D
Wszelkie koszty związane z aplikacją leżą wyłącznie w moim interesie. Pozdrawiam :)

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

Awatar użytkownika

Auto: Honda Civic gen.6
silnik: d14z2
KM/NM: więcej od kosiarki
Imię: Konrad
Ciekawa i nietypowa inicjatywa dla klubu :spoko: Wedle mojej opinii nie jestem przekonany, czy będzie to bardzo użyteczne. Pewnie będzie to coś w stylu gadżetu, ale jeśli dzięki temu możesz sobie poćwiczyć programowanie i stworzyć działającą apkę to czemu nie ;) Popieram :zdrowie:

Awatar użytkownika

Z pewnością apka będzie jedynie gadżetem, ale sam jesteś w temacie i zdajesz sobie sprawę, że nauka szybciej wchodzi połączona z praktyką :)

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: EG4
silnik: Briggs&Stratton
KM/NM: 6,5KM/xNm
Imię: Piotrek
Tak jak Kondzio popieram, bo pomysł bardzo fajny, aczkolwiek sądząc po zainteresowaniu tematem szkoda chyba Twojego wysiłku i kosztów :/ bo w sumie tapatalk daje też szybki dostęp do forum i nie ma jakiegoś super wzięcia..., także chyba trzeba poczekać aż nastąpi odwrót od fejsa z powrotem na fora i wtedy taka apka może być fajną alternatywą.
Ale tak czy tak, uważam, że pomysł fajny. :spoko:

Awatar użytkownika

Zgadzam się z Tobą w pełni, ale nie zamierzam przerzucać forum do postaci aplikacji. Apka miałaby być zminiaturyzowanym kompendium wiedzy. Potrafi już przechowywać pliki lokalnych baz danych, można zapisywać sobie różne naprawy, sprawdzać kody błędów silnika. Projekt wrzucony zostanie do google Play w przynajmniej wersji dwujęzycznej i pożytek z niej moze mieć szersza grupa osób.
Cały ten pomysł na komunikację chciałem zawrzeć w formule "szybkie pytanie - szybka odpowiedź". Zobaczymy jak to wszystko się przyjmie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]